تعبیر خواب غذا/ دیدن غذا در خواب چه تعبیری دارد؟

انتشار 2 آذر 1401
مطالعه 11 دقیقه

دیدن غذا در خواب نشانه چیست؟ تعبیر خواب به فرایند معنادهی به رویاهایی که در خواب می بینید، گفته می‌ شود. بیشتر انسان ها بر این باورند که ممکن است بیشتر رویاها به حقیقت تبدیل شود و از زمان قدیم معابر گوناگونی این تعابیر را بازگو می کنند. در ادامه تعبیر خواب غذا را می توانید در طوطیا مطالعه کنید.

تعبیر خواب غذا/ دیدن غذا در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب چیست؟

تعبیر خواب فرایند اختصاص و معنادهی به رویاهایی که در خواب دیده می‌شود است. از دیدگاه اسلام اصل علم تعبیر خواب یک علم الهی بوده و از هر کسی ساخته نیست، بلکه اولیای تراز اول می‌توانند خواب‌های ما را دقیق تعبیر کنند البته یک سری قوانین و مقرراتی وجود دارد و علمایی هم که در سطح متوسط هستند، می‌توانند نشانه‌هایی را نیز احتمال بدهند. احتمال رؤیای صادقه در نزدیکی اذان صبح بیشتر است، اما این‌طور نیست که کسی اول شب بخوابد و رؤیای صادقانه نبیند.

آیا تعبیر خواب واقعیت دارد؟

بله این یک واقعیت است که در آیات و روایات زیادی مطرح شده است. دو جوان که همراه حضرت یوسف(ع) در زندان بودند خوابی دیده بودند و آنرا برای حضرت یوسف تعریف کردند تا ایشان آن را تعبیر کند. یا در آیه‌ای دیگر به خواب پادشاه اشاره می‌کند که خواب دیدکه «هفت گاو چاق را، هفت گاو لاغر آنها را می‌خورند و هفت خوشه سبز و هفت خوشه خشکیده» که این خواب را به مردم گفت تا تعبیر کنند مردم گفتند: «این‌ها خواب‌های پریشان و آشفته‌ای است و ما از تعبیر این خواب‌ها آگاه نیستیم» لکن یکی از آنها که در زندان بوده و از توانایی حضرت یوسف(ع) در تعبیر خواب آگاه بود رفت به دنبال حضرت یوسف و تعبیر خواب پادشاه را پرسید و ایشان پاسخ گفت. در آیات دیگری نیز به خواب‌هایی دیگر اشاره شده است.

دیدن غذا در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب غذا از دیدگاه لوک اویتنهاو

تعبیر غذا در خواب به روایت این معبر به بخش های زیر تقسیم می شود:

 • خوردن: به معنای کسب درآمد و روزی زیاد

 • غذاهای ناشناخته: یعنی شرایط ناخوشایند در زندگی ایجاد می شود.

 • غذاهای بیمزه: تعبیر به کسالت جسمی و بیماری می شود.

 • دیدن آدم‌هایی که غذا می‌خورند: به مجلس و محفلی شاد دعوت می شوید.

 • غذای سوخته: به معنای شنیدن اطلاعات و خبرهای ناخوش بوده.

تعبیر خواب غذا از دیدگاه جابر مغربی

 • اگر در خواب دیدید لقمه غذایی که در دهان گذاشته و خوردید گرم بود، یعنی شرایط سخت و نامساعدی بر شما چیره می شود.

 • چنانچه دیدید که همه غذاهایی که در منزل بود، شما تناول کردید، یعنی به روزهای آخر زندگی و عمرتان رسیده آید و در آینده ای نزدیک دار فانی را وداع می گویید.

 • اگر مشاهده کردید که در مکانی کوچک با جای خیلی کم گیر کرده اید و غذای اندکی در آنجا بود، یعنی در تامین معیشت زندگی و کسب درآمدتان دچار مشکل شده و به مضیقه می افتید.

 • در صورتی که دیدید کسی که قبلاً فوت نموده، غذای شما را خورد، تعبیر آن به یعنی آن است که در جامعه قیمت و بهای آن خوراکی افزایش می یابد.

تعبیر خواب غذا از دیدگاه معبرین دیگر

 1. خواب دیدن در مورد غذا روی یک میز

  دیدن غذا روی میز در خواب، نشانه‌ای از شادی و خوشبختی است.

 2. 2. تعبیر خواب غذا و خوراکی به طور کلی

  غذا خوردن در خواب ممکن است نشان دهد که در آینده‌ی نزدیک مجبور شوید با بعضی از مشکلات کوچک دست و پنجه نرم کنید.

 3. خواب آدم‌هایی که مشغول غذا خوردن هستند

  این‌که در خواب ببینید عده‌ای در حال غذا خوردن هستند، ممکن است توانایی شما را در غلبه بر سبک زندگی همیشگی‌تان نشان دهد و این‌که به دیگران ثابت خواهید کرد که چه‌طور این کار را انجام داده‌اید.

 4. غذا خوردن با مهمانان در خواب

  اگر در خواب ببینید که میهمان دارید و با آن‌ها غذا می‌خورید، نشانه‌ی خوبی نیست. چنین خوابی احتمالا به این معنا است که در آینده‌ای نزدیک دچار بیماری خواهید شد.

 5. غذا خوردن در میان گروهی از آدم‌های مورد علاقه‌تان

  این‌که در خواب ببینید در کنار دوستان و اعضای خانواده‌تان مشغول خوردن غذا هستید و لذت می‌برید، یک علامت خوب است، که نشان می‌دهد در آینده‌ی نزدیک موفقیت‌ها و پیروزی‌های غیرمنتظره‌ای را در کسب و کار به دست خواهید آورد. این خواب در عین حال ممکن است شادی و عشق و همچنین دوستی واقعی را نشان دهد.

 6. غذا خوردن به تنهایی

  این‌که در خواب ببینید به تنهایی مشغول غذا خوردن هستید، ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. چنین خوابی نشان‌دهنده‌ی ضرر و زیان کوچکی است که ممکن است به زودی رخ دهد.

 7. خوردن غذای بی‌مزه در خواب

  خوردن غذایی که هیچ طعم و مزه‌ای ندارد، نشان می‌دهد که ممکن است در آینده‌ی نزدیک بیماری یا ناخوشی را تجربه کنید.

  چنین خوابی در عین حال ممکن است احساس ناراحتی و دلخوری از چیزی را نشان دهد.

 8. خوردن غذای خوشمزه در خواب

  این‌که در خواب‌تان ببینید مشغول خوردن غذایی بسیار خوشمزه هستید، ممکن است نشان‌دهنده‌ی عدم وجود هر گونه مشکلی در آینده‌ای نزدیک باشد یا این‌که مشکلات شما هیچ تاثیری روی شما نخواهند داشت.

 9. گرسنگی در خواب و نبود غذای کافی

  این‌که در خواب ببینید گرسنه هستید، اما غذای کافی برای خوردن ندارید، ممکن است هشداری باشد مبنی بر این‌که برنامه‌ی غذایی فعلی‌تان مواد مغذی کافی ندارد.

 10. کسی در خواب غذای‌تان را از شما می‌گیرد

  این‌که در خواب ببینید کسی غذای‌تان را از شما می‌گیرد، معمولا نشانه‌ی بدی است. این خواب ممکن است جدایی از عزیزان‌تان را نشان دهد.

  این خواب همچنین ممکن است نشان دهد که یکی از افراد مورد اعتمادتان به شما خیانت خواهد کرد.

 11. غذا خوردن کسی در مقابل شما

  این‌که در خواب ببینید کسی مقابل شما با لذت فراوان غذا می‌خورد، نشانه‌ی خوبی نیست. در واقع این خواب ممکن است نشانه‌ای باشد مبنی بر این‌که آن شخص به بیماری خاصی مبتلا است.

 12. خوردن یک تکه‌ی بزرگ غذا در خواب

  اگر در خواب ببینید که یک تکه‌ی بزرگ غذا می‌خورید، اصلا علامت خوبی نیست. چنین خوابی ممکن است نشان دهد که در اثر کمبود مسئولیت‌پذیری خودتان و عدم انجام وظایفی که بر عهده‌تان گذاشته شده، متحمل ضرر و زیان خواهید شد.

  چنین خوابی در عین حال ممکن است نشانه‌ای از شادی و خوشی در آینده‌ای نزدیک باشد.

 13. خواب زیاد غذا خوردن

  این‌که در خواب ببینید مقدار زیادی غذا می‌خورید، ممکن است نشان دهد که میل جنسی زیادی نسبت به کسی دارید و قادر به کنترل خودتان نیستید.

 14. دیدن مقدار زیادی غذا روی میز

  اگر در خواب‌تان یک میز پر از غذا و خوردنی دیدید، ممکن است در آینده‌ی نزدیک تعداد زیادی مهمان داشته باشید.

  این خواب همچنین ممکن است یک بیماری احتمالی را در آینده‌ی نزدیک نشان دهد.

 15. خوردن باقی‌مانده‌ی غذا در خواب

  این‌که در خواب‌تان ببینید باقی‌مانده‌ی غذا را می‌خورید، ممکن است به این معنا باشد که به زودی تصمیمات مهمی را در مورد زندگی‌تان خواهید گرفت که باعث خوشحالی و رضایت شما خواهد شد.

 16. خواب برش دادن غذا

  اگر در خواب‌تان دیدید که در حین آماده کردن وعده غذایی، چیزهایی را برش می‌زنید، خوشحال باشید چرا که چنین خوابی می‌تواند موفقیت بزرگ حاصل از تلاش‌های‌تان را نشان دهد.

 17. خواب دیدن در مورد پخت و پز غذا

  این‌که در خواب ببینید مشغول غذا پختن برای خودتان یا شخص دیگری هستید، ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. در واقع چنین خوابی ممکن است هشداری باشد در مورد یک درگیری احتمالی که با آن مواجه خواهید شد.

 18. لذت بردن در هنگام پخت غذا

  این‌که در خواب ببینید مشغول آشپزی هستید و لذت هم می‌برید، معمولا نشانه‌ی خوبی است. این رویا ممکن است نشان‌دهنده‌ی این باشد که به خاطر کاری که انجام داده‌اید مورد تحسین و تشویق قرار خواهید گرفت. معنای دیگر این خواب مورد احترام بودن شما نزد کسی است.

 19. پختن غذاهای مختلف در خواب

  پختن غذاهای مختلف در خواب نشان می‌دهد که به زودی درگیر فعالیت‌های دلخواه‌تان خواهید شد.

  این خواب همچنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی این باشد که به زودی سر و کله‌ی برخی از دوستان‌تان که مدت زیادی است از آن‌ها خبر ندارید، پیدا خواهد شد و ارتباط‌تان را با آن‌ها از سر خواهید گرفت.

 20. خرید مواد غذایی در خواب

  خرید مواد غذایی در خواب ممکن است نشانه‌ی خوبی برای مردم فقیر و نشانه‌ی بدی برای ثروتمندان باشد. برای افراد فقیر این خواب نشانی از بهبود وضعیت مالی آن‌ها است، و برای ثروتمندان ممکن است نشانه‌ای از رخ دادن برخی مشکلات مالی و متحمل شدن ضرر و زیان باشد.

 21. خواب دیدن در مورد این‌که کسی به شما غذا می‌دهد

  اگر کسی در خواب به شما غذا بدهد، نشانه‌ی خوبی است. این خواب ممکن است شادی و خوشی را در آینده‌ی نزدیک نشان دهد.

 22. خوردن غذای فاسد در خواب

  این‌که در خواب ببینید در حال خوردن غذای فاسد هستید، ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. در واقع این خواب نشان‌دهنده‌ی رخ دادن نوعی فقدان در روزهای آینده است. ممکن است مشکلات مالی جدی برای‌تان رخ بدهد که احتمالا منجر به ورشکستگی شما خواهد شد، اما در زمان رخ دادن این مشکلات به آن‌ها توجهی نخواهید کرد.

 23. دیدن کسی که غذا گدایی می‌کند

  اگر در خواب‌تان دیدید که کسی غذا گدایی می‌کند، ممکن است نشان‌دهنده‌ی این باشد که برای نجات رابطه‌ی خاصی در تلاش هستید اما روی برخی موقعیت‌ها هیچ کنترلی ندارید.

 24. دنبال غذا بودن در خواب

  دنبال غذا بودن در خواب، ممکن است نشان‌دهنده‌ی جستجو برای یک کار جدید باشد.

 25. تقسیم کردن غذا در خواب

  اگر در خواب ببینید که غذای‌تان را با کسی تقسیم می‌کنید، چنین خوابی ممکن است سبک زندگی غنی شما را نشان دهد که شما را قادر می‌سازد به دیگران کمک کنید.

  این خواب همچنین ممکن است ذات فروتن و دلسوز شما را نشان دهد.

  تعبیر دیگر این خواب داشتن پیوند نزدیک با خانواده‌تان است. و البته گاهی اوقات این خواب می‌تواند وجود مشکلات جدی با برخی از اعضای نزدیک خانواده‌تان را نشان دهد.

 26. خواب تنهایی غذا خوردن و لذت بردن از غذا

  اگر در خواب ببینید که تنها غذا می‌خورید و از آن لذت می‌‌برید، یک نشانه‌ی خوب است. در واقع این خواب نشان‌دهنده‌ی خوشبختی و دوران خوبی است که پیش رو دارید.

 27. خواب در مورد ذخیره کردن مواد غذایی

  اگر در خواب ببینید که مقدار زیادی مواد غذایی ذخیره می‌کنید، چنین خوابی ممکن است ترس شما را از فقدان یا محرومیت نشان دهد. ممکن است این ترس نداشتن چیزها به میزان کافی بر وجودتان مستولی شده باشد.

 28. خواب خوردن غذای مانده

  این‌که در خواب ببینید مشغول خوردن غذای مانده هستید، ممکن است نشان دهد که از نظر احساسی به شدت تحلیل رفته‌اید. شاید این خواب نشان می‌دهد که شما نیاز به آرامش دارید تا جان دوباره‌ای بگیرید.

 29. گیر کردن غذا در گلو

  اگر درخواب ببینید که تکه‌ای غذا در گلوی‌تان گیر کرده‌است، ممکن است در زندگی بیداری دچار موقعیت خاصی شوید یا اطلاعاتی به دست بیاورید که پذیرش آن برای‌تان دشوار باشد.

 30. دیدن یک تکه‌ی بزرگ غذا یا مقدار زیادی از مواد غذایی که نمی‌توانید بخورید

  دیدن چنین خوابی احتمالا نشان می‌دهد تلاش‌های فعلی‌تان بیش‌تر از حد تحمل شما است.

 31. این‌که در خواب ببینید هم غذا می‌خورید و هم نوشیدنی می‌نوشید

  نشان می‌دهد که نیاز به لذت بردن از زندگی در شما کم کم وابسته به وجود دیگران می‌شود.

 32. این‌که شما خوابی در مورد غذا را به طور مکرر ببینید، یک نماد جالب است

  تکرر یک خواب در مورد غذا به این معنا است که نسبت به چیزی در زندگی واقعی حریص هستید. در واقع آن‌چه می‌خواهید هنوز به دست‌تان نیامده‌است.

 33. این‌که در خواب ببینید دشمن‌تان گرسنه است یا تلاش می‌کند غذا بخورد.

 34. شما یک زن جوان هستید و با شخص مورد علاقه‌تان غذا می‌خورید.

 35. درخواب سوپ می‌خورید.

 36. اگر غذای تازه در خواب بخورید نشانه‌ی خوبی است، این خواب نشان می‌دهد که در زندگی‌تان راضی و خوشحال خواهید بود.

 37. خواب ببینید که سبزیجات می‌خورید یا در حال آماده کردن سبزیجات برای شام هستید.

تعبیر خواب غذا از دیدگاه آنلی بیتون

 • دیدن پس مانده های غذا در خواب ، علامت آن است که در رابطه با مسایل اجتماعی شکست خواهید خورد و احساس نومیدی خواهید کرد .

تعبیر خواب غذا به روایت منوچهر مطیعی تهرانی

 • غذا نعمت و خیرو برکت و روزی است ولی نوع و رنگ و طعم و مزه و مکان صرف آن در تعبیر تأثیر مثبت و منفی می گذارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • اگر غذایی که پیش روی داشته باشید بد رنگ و متعفن و بد بو باشد در شما کراهت پدید آورد تعبیر غذای سالم را ندارد و بیماری و رنجوری تعبیر می شود.روی هم رفته دیدن غذا در خواب خوب است به شرطی که سالم باشد. اگر غذا ترش باشد غم می آورد.

 • چنانچه تلخ باشد تلخ کامی و شکست است. اگر غذائی که می خورید دارچین و فلفل داشته باشد همین تعبیر را دارد یعنی گرفتار تلخ کامی می شوید.

 • اگر از آن غذا بخورید شور باشد گرفتار ندامت یا خشم می شوید.اگر در خواب دیدید که در بیابان سفره گسترده اید و غذا می خورید و از آن غذا خوشتان می آید در سفر مالی به دست می آورید.

 • اگر دیدید که در آشپزخانه غذا صرف می کنید به وسیله همسرتان پولی به دست می آورید.

تعبیر خواب غذا به روایت محمد ابن سیرین

 • هر خوردنی که بوی خوش دارد به خواب دیدن نیکی است. اگر ناخوش بود، دلیل بر شر و بدی کند و سیر و پیاز در خواب، دلیل بر غم و اندوه کند و تباهی حال وی و گویند که، دلیل بر مال حرام کند و در آن راحت و خیر نباشد. اگر بیند که خورش تلخ و ناخوش خورد، دلیل بر درویشی و بیچارگی کند.

 • اگر در خواب ببینی لقمه شیرین در دهان گذاشته ای، تعبیرش این است که حرف خوشایندی می زنی. تعبیر هر خوردنی خوشبوئی، خوبی و نیکی می باشد .

تعبیر خواب غذا به روایت ابراهیم کرمانی

 • تعبیر خواب خوردنی ترش و ناخوشایند و تلخ و شور، یـعـنـی رنج و اندوه می باشد.

 • تعبیر خواب فروشندۀ غذا و خوردنی، شخصی “صاحب سخن” و “سخنور” می باشد.

تعبیر خواب غذا به روایت امام صادق(ع)

تعبیرهای لقمه عبارتند از:

 • بوسه دادن

 • سخن لطیف

 • سود و منفعت.

تعبیر خواب غذا به روایت حضرت دانیال

 • هر طعام، که خوردن آن دشوارتر و بیمزه تر است، تاویل به خلاف خوشی است و دلیل بر رنج و اندوه کند و هر طعام که ترش بود، دلیل بیماری است. طعام شیرین به خواب، دلیل بر عیش خوش است.

 • اگر بیند که غذای او را مرده خورده است، بیان گر آن است آن غذا گران خواهد شد.

 • اگر در خواب و رؤیا مشاهده کردید که مرده غذایی به شما داد، نشانه ای از داشتن روزی حلال است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما