لباس های گلدار را چگونه ست کنیم تا استایل زیبایی داشته باشیم؟

انتشار 4 آبان 1401
مطالعه 7 دقیقه

طوطیا: ست‌کردن لباس‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وابسته به نظر و سلیقه شماست. باید چیزی را به تن کنید که می‌پسندید و احساس خوبی به شما می‌دهد. اما گاهی اصولی کلی از سمت متخصصان و باسلیقه‌ها گفته می‌شود که به شما در رسیدن به طرح راحت و دلخواهتان کمک می‌کند. در این مقاله هم از اصول ست کردن لباس گلدار برایتان می‌گوییم.

لباس های گلدار را چگونه ست کنیم تا استایل زیبایی داشته باشیم؟

لباس‌پوشیدنِ هرکس به خودش ارتباط دارد و باید به‌سراغ طرح‌ها و مدل‌هایی برود که حس‌وحال خوبی به او می‌دهد. البته همیشه استفاده‌کردن از نظرات کسانی که باسلیقه‌اند و در زمینه مدوفشن فعالیت می‌کنند، کار را بهتر می‌کند و به سلیقه همه ما جهت می‌دهد. پس داشتن نیم‌نگاهی به اصولی که مطرح می‌شود یا پیشنهاداتی که دنیای مدوفشن به ما می‌دهد، خالی از لطف نیست. در این مقاله می‌خواهیم از اصول ست کردن لباس گلدار برایتان بگوییم. گل‌گلی‌ها طرح‌های زیبایی هستند که هم بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارند و هم آقایان.

لباس گلدار

پارچه‌های گلدار را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

پارچه‌های طرح دار و گلدار معمولاً دارای چند رنگ هستند که برخی از این رنگ‌ها در لباس جلوه بیشتری دارد و به چشم می‌خورد. ست کردن لباس‌ گلدار هم یک سری قواعد دارد که بهتر است به آن‌ها توجه کنید. اولین موردی که واضح است این است که رنگ بقیه لباس‌های خودتان را با رنگ‌هایی که در لباس گلدارتان به‌کاررفته ست کنید.بهتر اینکه از بین همان رنگ‌ها یکی را انتخاب کنید. در این صورت استایل شما در یک ست رنگی مشخص است و بیش‌ازحد شلوغ نمی‌شود. البته باید بدانیم ست بودن همیشه به معنای همرنگ بودن نیست. شما می‌توانید از یک رنگ خنثی مثل مشکی، سفید و خاکستری در لباس‌های دیگرتان استفاده کنید.

لباس گلدار

اصول ست با لباس گلدار

اگر تصمیم گرفتید که کمی متفاوت باشید و از سادگی و یکنواختی کمی دوری کنید ست کردن لباس‌ گلدار را انتخاب کنید. اما باید به یاد داشته باشید که فقط یک‌تکه از لباس‌هایتان را گلدار انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال اگر مانتوی خود را گلدار انتخاب کردید سعی کنید که روسری و شلوار یا حتی اگر دامن دارید ساده باشد. در غیر این صورت ممکن است شبیه ساکنان قبایل آفریقایی شوید. برای دوری از این اتفاق بهتر است یک تکه از لباستان گلدار باشد.اگر لباس‌های شما ساده است و یک مانتو و شلوار ساده دارید یک روسری گلدار می‌تواند شما را از یکنواختی درآورد. توصیه ما این است که از شلوغی پرهیز کنید. یکی از لباس‌هایتان را به اختیار خود گلدار انتخاب کنید و بقیه را با اصول مناسب با آن ست کنید و البته بقیه ساده باشند.

لباس گلدار

سایز گل‌های لباس

معمولاً در لباس‌های گلداری که از گل‌های بزرگ در آن استفاده‌شده است تضاد رنگی بیشتری به چشم می‌خورد تا لباسی که از گل‌های کوچک در آن به‌کاررفته است. حتی اگر تضاد رنگی در هر دو لباس به یک اندازه باشد. انتخاب با خود شما است اگر دوست دارید بیشتر به چشم بیایید بهتر است لباس‌های گلدار که گل‌های بزرگ‌تری دارند را بپوشید. اگر هم می‌خواهید سنگین‌تر باشید و زیاد توی چشم نباشید از لباس‌های طرح دار با طرح گل‌های ریز استفاده کنید.

تضاد رنگی لباس

فرض کنید دو لباس با طرح‌های گلدار یکسان دارید. مطمئناً وقتی به آن دو نگاه می‌کنید لباسی که تضاد رنگی بیشتری دارد گل‌های آن واضح‌تر دیده می‌شود. به همین صورت تأثیری که این دو لباس روی ظاهر شما می‌گذارند متفاوت خواهد بود. معمولاً لباسی که تضاد رنگی کمتری دارد شما را لاغرتر نشان خواهد داد.همان کاری که لباس‌های ساده و یک رنگ انجام می‌دهند. لباسی که تضاد رنگی بیشتری دارد و گل‌های آن واضح‌تر دیده می‌شوند شما را درشت‌تر نشان خواهد داد. بازهم در ست کردن لباس گلدار انتخاب با خود شما است. اگر دوست دارید لاغرتر ازآنچه هستید نشان داده شوید از تضاد رنگی کمتری در لباستان استفاده کنید و بالعکس.

لباس گلدار

ست کردن لباس گلدار با کفش

به همان اندازه که انتخاب کفش مناسب می‌تواند استایل شما را کامل کند، درست انتخاب نکردن آن نیز می‌تواند باعث به هم خوردن آن شود. بنابراین انتخاب کفش نیز اهمیت زیادی دارد. برای لباس‌های گلدار نباید از کفش‌های طرح دار و گلدار مشابه استفاده کنید؛ بنابراین به سراغ کفش‌های ساده بروید.بهترین انتخاب به نظر می‌رسد انتخاب یک رنگ ملایم از تم رنگی لباس گلدارتان باشد. یکی دیگر از پیشنهادهای ویژه استفاده از کفش و اکسسوری‌های مشکی است. درواقع یک کیف کوچک دستی مشکی، کفش مشکی و … یک ترکیب بی‌نظیر خواهد بود.

لباس گلدار

ست کردن لباس گلدار با دامن

اگر به لباس‌های گلدار علاقه زیادی دارید می‌توانید از دامن‌های گلدار نیز استفاده کنید. برای افرادی که پوست تیره دارند این بهترین انتخاب است زیرا شال و روسری گلدار آن‌ها را شلوغ‌تر نشان خواهد داد. اگر برای فضای بیرون از منزل قرار است دامن گلدار را انتخاب کنید باید آن را با مانتو خود ست کنید و یک استایل مانتو با دامن زیبا داشته باشید. رنگ مانتو را همرنگ با رنگ غالب دامن می‌توانید انتخاب کنید.همچنین همرنگ با یکی از گل‌های دامن خود. انتخاب بر عهده خود شما است. اگر در خانه و یا مجلس قصد پوشیدن دامن گلدار را دارید می‌توانید از تاپ یا تی‌شرت‌های ساده سفید و یا مشکی استفاده کنید. در مورد کفش و سایر اکسسوری‌ها نیز باید دقت کنید که ساده و یک رنگ باشند. همچنین می‌توانید رنگ لباس خود را از بین تم رنگی دامن خود انتخاب کنید.

دامن گلدار

لباس های گلدار مناسب برای افراد لاغر اندام

اگر اندام لاغری دارید، می‌توانید از رنگ‌های شاد و زنده استفاده کنید. اگر می‌خواهید لباستان بیشتر به چشم بیاید، لباس‌هایی با گل‌های بزرگ تهیه کنید. گل‌های بزرگ تضاد رنگی بیشتری دارند و بیشتر جلب توجه می‌کنند. اگر تضاد رنگی بیشتر باشد گل‌ها واضح‌تر دیده می‌شوند. موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید، تراکم طرح لباس است. لباس‌هایی که تراکم کمتری دارند چشم را آرام می‌کنند و توجه را به سایز لباس و اندام جلب می‌کنند.

لباس گلدار

آیا خانم‌های پلاس‌سایز می‌توانند لباس‌های گلدار بپوشند؟

اگر جزو افراد پلاس‌سایز هستید و دوست دارید لباس گل‌گلی بپوشید؛ حتماً این کار را انجام دهید. فقط کافی است به چند نکته توجه داشته باشید. اولین نکته این است که از لباس‌هایی با زمینۀ تیره یا مشکی استفاده کنید. موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید اندازۀ گل‌ها است. بهتر است لباس‌هایی با گل‌های ریز و تراکم بالا تهیه کنید. گل‌های کوچک تضاد رنگی کمتری ایجاد می‌کنند و همین امر باعث می‌شود شما لاغرتر دیده شوید. توجه داشته باشید که هرچه تراکم بیشتر باشد توجه چشم بیشتر به طرح لباس جلب می‌شود و وقت استراحت پیدا نمی‌کند. مغز همیشه روی یک مورد تمرکز می‌کند و اگر آن را درگیر طرح لباس کنید، تمرکز از روی سایز برداشته می‌شود.

لباس گلدار

آکسسوری‌های مناسب با لباس گلدار

لباس‌های گلدار رنگ‌های مختلفی دارند و به تنهایی جلوۀ زیادی دارند. این لباس‌ها برای جلب توجه نیازی به اکسسوری ندارند. وقتی لباس شما شلوغ و گلدار است لازم نیست از جواهرات بزرگ و رنگی استفاده کنید؛ به دلیل این که ظاهرتان زیادی شلوغ می‌شود. اکسسوری‌های ساده و ظریف انتخاب مناسب‌تری هستند.

  • کمربند مناسب با لباس‌های گلدار: کمربند جادوی لباس‌های گل‌گلی است. می‌توانید از یک کمربند ظریف و کلاسیک استفاده کنید. اگر لباس شما رنگ‌های کمتری دارد و سیاه و سفید است؛ آن را با کمربند قرمز ست کنید. اگر لباس گلدار شما رنگ‌های متنوعی دارد، می‌توانید کمربند را با یکی از رنگ‌های به کار رفته در لباستان ست کنید.

  • کیف برای لباس های گلدار: کیف خود را با یکی از رنگ‌های غالب در لباس ست کنید. رنگ‌های خنثی هم انتخاب مناسبی هستند. رنگ‌هایی مثل سیاه، سفید و کرم رنگ‌های مناسبی هستند. اگر لباس شما دو یا چند رنگ مخصوص دارد، کیف را با گل‌هایی که بیشتر به چشم می‌آیند ست کنید.

اگر پوشیدن لباس های گلدار برای شما سخت است و هنوز آماده نیستید که لباس‌های گلدار بپوشید؛ بخش کوچکی را گلدار انتخاب کنید. می‌توانید با تی‌شرت یا اکسسوری گل‌گلی شروع کنید. از گل سر، دستکش گلدوزی شده، کیف و کفش گلدار استفاده کنید تا به مرور جسارت شما برای پوشیدن لباس‌های گلدار افزایش پیدا کند. پوشیدن لباس‌های گلدار در روحیۀ شما و اطرافیانتان تاثیر مثبتی دارد. این حال خوب را از خودتان دریغ نکنید.

لباس گلدار

لباس گلدار

بهترین آرایش با لباس مجلسی گلدار

در بایدها و نبایدهای لباس مجلسی زنانه ذکر شده است که لباس‌های گلدار به اندازه کافی شلوغ و جذاب هستند. میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای توصیه می‌کنند برای لباس‌های گلدار، سایه‌های خنثی را در آرایش خود بکار گیرید و یا تم رنگی غالب در لباس خود را به رنگ رژ لب خود اختصاص دهید. اگرچه هماهنگی تم رنگی سایه چشم و رنگ رژ لب نیز می‌تواند ایده خوبی به نظر آید، اما بهتر است تنها یکی از بخش‌ها در آرایش، یعنی چشم یا لب شارپ و مورد توجه قرار گیرد. برای مثال اگر از سایه چشم براق استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست از رژ لب براق به طور همزمان استفاده کنید. اما اگر لباس شما دارای تم رنگی ملیح و ساده است، بهتر است از میکاپ اسموکی و رژ براق استفاده کنید.

کلام آخر

درست است که پوشیدن لباس‌های گلدار جسارت می‌خواهد ولی برای اجتناب از استایل‌های یکنواخت و ساده لازم است. بهتر است اصول ست کردن لباس‌های گلدار را بدانید تا بهتر بتوانید از این استایل‌ها استفاده کنید. البته در آخر همه‌چیز بستگی به خود شما خواهد داشت. شما خودتان باید نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید. سبک لباس پوشیدن هر فرد ارتباط مستقیمی با اعتمادبه‌نفس او خواهد داشت.همیشه لازم نیست به قواعد پایبند باشید. می‌توانید برخی اوقات این قواعد و اصول را بشکنید و چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما