12 خاصیت شگفت انگیز ریحان | 2 روش برای تهیه شربت ریحان خانگی

انتشار 12 شهریور 1401
مطالعه 8 دقیقه

ریحان سبزی عزیزی است که علاوه بر عطر بسیار خوبی که دارد دارای خواص درمانی زیادی نیز می‌باشد، بنابراین ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن بیان خواص ریحان، شما را با طرز تهیه شربت این گیاه نیز آشنا نماییم که هم رنگ و مزه متفاوتی دارد و هم یک نوشیدنی مناسب برای تابستان می‌باشد.

12 خاصیت شگفت انگیز ریحان | 2 روش برای تهیه شربت ریحان خانگی

خواص ریحان برای بدن

ریحان بوته ای یک ساله ای می باشد که بین 20 تا 45 سانتی متر است و عطر و بوی خاصی دارد. رنگ بوته ی ریحان سبز تند است و برگ های منظم و بیضی شکل دارد ، این گیاه علاوه بر مصرف خوراکی مصرف درمانی نیز دارد و باعث کاهش بیماری های قلبی عروقی می شود. ریحان برای جلوگیری از انواع سرطان ها ، حفظ و سلامتی پوست و استخوان استفاده می شود. ریحان به عنوان یک گیاه دارای گونه های متنوعی می باشد که عطر بسیار عالی دارد و این سبزی سرشار از آهن بوده و از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند. ریحان گیاه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص ریحان را برایتان جمع آوری کرده ایم. مهمترین خواص ریحان عبارتند از :

ریحان

حاوی آنتی اکسیدان‌

یکی از خواص اسانس ریحان ، توانایی آن در مبارزه با صدمات رادیکال های آزاد و مراقبت از ساختار دی‌ ان‌ ای و سلول‌ های بدن است. ریحان حاوی دو نوع آنتی‌ اکسیدان فلاونوئید مهم حلال در آب به‌نام‌ های اورینتین‌ (orientin) و وایسینر (viceninare) است که از گلبول‌های سفیدخون ، محافظ سیستم ایمنی بدن ، و همچنین ساختارهای سلولی که در آنها دی‌ ان‌ ای ذخیره می شود، مراقبت می‌کنند. آنتی‌ اکسیدان‌ های موجود در ریحان از تغییر شکل کروموزوم‌ها که موجب جهش سلولی و رشد سلول‌ های سرطانی می‌شود ، پیشگیری می‌کنند. در بدن به‌دلیل مواد سمی موجود در رژیم غذایی ، آلودگی‌های محیط‌ زیست و تابش نور خورشید، تنش اکسایشی رخ می‌دهد. در تنش اکسایشی ، تعداد رادیکال‌ های آزاد بیماری‌ زا در بدن افزایش می‌یابد و بدن مستعد ابتلا به سرطان می‌شود. اما آنتی‌ اکسیدان‌های ریحان ، با اکسیده‌ شدن مبارزه می‌کنند و درعین‌حال از اثرات پیری می‌کاهند.

ضد التهاب

ریحان حاوی اسانس‌ های قوی ، ازجمله اوژنول (eugenol) ، سیترونلول (citronellol) و لینالول (linalool) است. این اسانس‌ها ، نوعی بازدارنده‌ های آنزیمی هستند که التهاب موجود در بدن را کاهش می‌دهند. التهاب عامل اصلی بیشتر بیماری‌ ها مانند بیماری قلبی ، روماتیسم مفصلی و بیماری‌های التهابی روده است.

مبارزه با سرطان

بررسی‌های بالینی تغذیه و سرطان نشان می‌دهد، ریحان حاوی گیامغذی‌هایی است که به‌طور طبیعی می‌تواند از بروز سرطان پوست ، کبد ، سرطان دهان و سرطان ریه ناشی از وجود مواد مضر شیمیایی جلوگیری کند. همچنین ریحان فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش داده و سلول‌های مضر را ازبین می‌برد و جلوی رشد تومورهای سرطانی را می‌گیرد. در آزمایش‌های روی حیوانات مشخص شد، عصاره‌ی ریحان از بدن در برابر سرطان و مرگ‌ومیر مراقبت می‌کند و در همان حال می‌تواند بافت‌های سالم و سلول‌ها را از اثرات منفی درمان‌های مربوط به سرطان مانند پرتو درمانی یا شیمی درمانی دور نگه دارد. درواقع می‌توان از عصاره‌ی ریحان به‌عنوان نوعی روش درمانی مکمل سرطان استفاده کرد. این عصاره حتی برای افرادی که تحت انواع درمان‌های سنتی هستند نیز کاربرد دارد.

ضد باکتری

یکی دیگر از خواص اسانس‌های ریحان ، محافظت از بدن در برابر رشد باکتری‌های مضر است. در بررسی‌ها مشخص شده که عصاره‌ی ‌ریحان حتی می‌تواند جلوی رشد گونه‌های مقاوم باکتری‌هایی را که به درمان‌های آنتی بیوتیکی پاسخ نمی‌دهند، بگیرد. هنگامی که محققان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه لودز در لهستان ، درمورد اثر فعالیت ضدباکتریایی روغن ریحان روی بیماری‌ هایی مانند ایی-کولی (E.coli) و باکتری‌های قدرتمند دیگر جمع‌آوری‌شده از بیماران مبتلا به عفونت بررسی کردند ، به این نتیجه رسیدند که ریحان علیه گونه‌های مختلف باکتری‌ها عمل کرده و جلوی رشد آنها را می‌گیرد. دستیابی به این نتیجه ، محققان را تشویق کرد تا درمورد چگونگی مبارزه‌ی ریحان و دیگر اسانس‌های ضدباکتری با بیماری‌ها و عفونت‌های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک نیز تحقیق کنند.

ضد میکروب

اسانس‌های ریحان ، ضدمیکروب هستند و طیف وسیعی از باکتری‌ها ، مخمرها ، قارچ‌ها و ویروس‌ ها را از میان برمی‌دارند. این بدین معناست که می‌توانید ، مراقبت از بدن در برابر ویروس کاندیدا و انواع مشکلات پوستی را نیز به فهرست بلند خواص ریحان بیفزایید.

ضد اضطراب

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ریحان ، آداپتوژنی طبیعی است و مانند داروی گیاهی به بدن کمک می‌کند تا با شرایط اضطراب‌ آور سازگاری یابد و اثرات مضر عوامل مضطرب‌کننده روی عملکردهای بدن را خنثی کند. به‌طور مثال ، محققان به خرگوش‌ هایی که در محیط پراسترس قرار داشتند، برگ‌های تازه ریحان دادند. پس از مدت کوتاهی سطح تنش اکسایشی در آنها بسیار کم شد. در بررسی دیگر، سیستم قلبی-عروقی و تنفسی خرگوش‌ها پس از 30 روز مصرف روزانه دو گرم برگ ریحان ، در برابر عوامل اضطراب‌ زا قوی شد. همچنین کاهش بسیار قند خون و افزایش معناداری در فعالیت آنتی اکسیدانی آنها مشاهده شد.

افسردگی

ریحان به افرادی که به اختلالات روانی یا خلق‌وخوی ، مانند افسردگی و اضطراب مبتلا هستند نیز کمک می‌کند. این گیاه همچون داروی ضد افسردگی عمل می‌کند و روی عملکرد مغز درون قشر آدرنال ، اثر مثبت می‌گذارد. درواقع ریحان ، انتقال‌ دهنده‌های عصبی را که مسئول تنظیم هورمون های شادی بخش و انرژی‌ زا هستند، تحریک می‌کند.

سلامت قلب و عروق

ریحان با خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی خود می‌تواند به ماهیچه‌های قلب کمک کند که عملکرد رگ‌های خونی مسئول انقباض و استراحت را به خوبی کنترل کنند. همچنین ریحان می‌تواند از تجمع خطرناک پلاکت‌ها در رگ‌ های خونی که سبب لخته شدن خون و در نهایت منجر به ایست قلبی می‌شوند ، جلوگیری کند. عصاره‌های ریحان با مهار ترشح سیتوکین‌های پیش‌التهابی ، از التهابی که منجر به بیماری قلبی-عروقی می‌شود، نیز پیشگیری می‌کنند. سیتوکین‌ها، پروتئین‌هایی هستند که از سلولی تولید شده و بر سلول دیگر اثر می‌گذارد و بدین ترتیب با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و توانایی سیستم دفاعی بدن را بالا می‌برند. اما هنگامی‌که این اتفاق در دوره‌های طولانی‌مدت رخ دهد، بدن به‌شکل «آبشاری التهابی» واکنش نشان می‌دهد و همه‌ی اندام‌های بدن دچار تنش می‌شوند و از سرعت جریان خون ، تنظیم هورمونی و عملکرد فرآیندهای شناختی کاسته می‌شود. همچنین التهاب ، موجب تولید پلاک‌های چرب و مملو از کلسترول در خون شده و خطر حملات قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد.

سم‌ زدایی

بنابر بررسی‌های انجام‌ شده روی موش‌ های بیمار ، مشخص شد که عصاره‌ی ریحان در یک دوره‌ی 5 روزه می‌تواند با تولید آنزیم‌ های سم‌زدا ، سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی را تقویت و از تشکیل چربی در کبد که منجر به بیماری های کبدی می‌شود، پیشگیری کند.

بهبود گوارش

ریحان موجب تعادل اسید در بدن شده و سطح pH خون را در وضعیت مناسبی قرار می‌دهد. همچنین با افزایش باکتری‌های مفید روده ، گوارش و سیستم ایمنی بدن در وضعیتی بهتری قرار می‌دهد. درعین‌حال ریحان می‌تواند از سطح باکتری‌ های مضر بیماری‌ زا بکاهد. از دیگر خواص ریحان که به‌طور سنتی از آن استفاده شده است ، کاهش نفخ و احتباس آب، کاهش اشتها ، رفع گرفتگی معده ، بهبود رفلاکس اسید معده است. حتی ریحان می‌تواند کرم‌ها و انگل‌های معده را از بین ببرد. تجمع بیش‌ از حد مایعات در سیستم گردش خون و بافت‌های بدن را احتباس آب گویند.

تقویت نیروی جنسی

قرن‌هاست که ریحان در ایتالیا ، سمبل عشق است. اعتقاد بر این است که عطر ریحان ، میل جنسی را افزایش می‌دهد. احتمالا با افزایش جریان خون و انرژی و کاهش التهاب می‌تواند شهوت و میل جنسی را تقویت کند. در مذهب هندو و طب آیورودا ، ریحان مقدس (تولسی) را «اکسیر حیات» می‌دانستند و از آن برای بهبود عملکرد جنسی و افزایش شادی استفاده می‌کردند.

دیابت

مشخص شده که عصاره‌ی ریحان می‌تواند باعث کاهش قند خون و التهاب بدن شود. بدین‌ترتیب ، می‌تواند از بدن در برابر ابتلا به دیابت و دیگر بیماری‌های سوخت‌وسازی محافظت کند. همچنین ، از خواص دیگر اسانس ریحان می‌توان به توانایی آن در کاهش تری گلیسرید و کاهش کلسترول خون که احتمال این مشکل در بیماران دیابتی بسیار است ، اشاره کرد. محققان دپارتمان خانه علم دانشگاه آزاد کشاورزی و فناوری هند ، اثرات برگ‌ های ریحان مقدس را روی قند خون و سطح کلسترول خون انسان ، با استفاده از آزمایش‌های بالینی دوسوکور بررسی کردند. نتایج نشان داد ، ریحان می‌تواند روی قند خون کنترل داشته باشد و سطح کلسترول خون را تا حدی بهبود بخشد. این بررسی نشان می‌دهد که استفاده از مکمل ریحان روشی سودمند و مفید برای کنترل و درمان دیابت و مشکلات ناشی از این بیماری است.

ارزش غذایی ریحان

سبزی ریحان ویتامین ها و مواد معدنی زیادی از جمله ویتامین C، مس، کلسیم، آهن و منیزیم دارد که می‌تواند برای انواع رژیم های غذایی مناسب باشد؛ شما می‌توانید از شکل خشک‌شده این سبزی هم در انواع غذاها استفاده کنید. این گیاه بدون چربی، پروتئین، قند یا فیبر است؛ 1/2 فنجان ریحان تازه خرد شده (حدود 8 قاشق غذاخوری) حاوی ترکیبات زیر است:

  • 56 میلی‌گرم ویتامین A؛

  • 88 میلی‌گرم ویتامین K؛

  • 0/24 میلی‌گرم منگنز؛

  • 4 میلی‌گرم ویتامین C

طرز تهیه شربت ریحان (روش اول)

مواد لازم

آب

4 لیوان

ریحان بنفش یا سبز

چند شاخه (25 شاخه)

لیموترش

نصف یک عدد (آبلیمو هم میشه)

چوب دارچین

1 عدد کوچک (اختیاری)

شکر

5 تا 6 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: 4 لیوان آب را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. پس از به جوش آمدن آب، چندشاخه ریحان بنفش شسته شده را به آن اضافه کنید بعد از یکی دو دقیقه جوشیدن، رنگ شربت سبز می‌شود. به آن نصف یک عدد لیمو ترش یا مقداری آبلیمو، چوب دارچین و شکر را اضافه کنید حدود 10 دقیقه که جوشید، رنگ شربت به قرمز خوش رنگ تبدیل می‌شود (به خاطر اضافه شدن آب لیمو) از صافی رد کنید و بعد از خنک شدن میل بفرمایید. اگر ترش‌تر دوست داشتید کمی آبلیمو و اگر شیرین‌ تر دوست داشتید به آن کمی شکر اضافه کنید. در صورتی که از برگ ریحان سبز استفاده کنیم، شربت رنگ سبز بسیار ملایم به خود می‌گیرد. این شربت را می‌توانید همانند موهیتو به صورت ریحان کوبیده شده و ترکیب شربت آبلیمو بدون آب گازدار هم تهیه نمایید.

شربت ریحان

طرز تهیه شربت ریحان (روش دوم)

مواد لازم

آب

8 لیوان (2 لیتر)

هل

10 گرم

عسل

نیم کیلو

گل سرخ

20 گرم

ریحان سبز خشک

75 گرم یا چند شاخه ریحان سبز تازه

ریحان بنفش خشک

35 گرم یا چند شاخه ریحان سبز تازه

طرز تهیه: ریحان سبز، ریحان بنفش، گل سرخ و هل را نیم کوب کرده و داخل آب می‌ریزیم. پس از گذشت 3 تا 4 ساعت آن را به مدت 5 دقیقه با حرارت ملایم می‌جوشانیم. پس از متعادل شدن دمای شربت، آن را صاف کرده و عسل اضافه می‌کنیم. شربت را هم می زنیم تا قوام بیاید، سپس در ظرف شیشه ای می‌ریزیم. 3 تا 4 قاشق غذاخوری از شربت را داخل لیوان ریخته و بقیه را آب اضافه می‌کنیم. بر حسب سلیقه می‌توان به آن چند قطره آب لیمو ترش هم اضافه کرد.

شربت ریحان

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما