مراحل انجام مانیکور روسی

مانیکور روسی چیست و چه مزایایی دارد؟

انتشار 29 آبان 1401
مطالعه 6 دقیقه

طوطیا: داشتن ناخن های شکسته و بدفرم دیگر در بین خانم ها دیده نمی شود. چرا که بسیاری از خانم ها به این مسئله واقف هستند که مانیکور ناخن به هر صورتی که انجام شود می تواند زیبایی را به ناخن های آنها بدهد. بنابراین لزوم مانیکور ناخن بیش از پیش احساس می شود. اگر می خواهید بیشتر با مانیکور ناخن و مانیکور روسی آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

مانیکور روسی چیست و چه مزایایی دارد؟

مانیکور ناخن چیست؟

به فرآیند تمیز شدن ناخن های دست مانیکور ناخن می گویند. در این عمل بسیاری از افراد علاوه بر تمیز کردن سطح ناخن خود، اصلاح فرم و سوهان کشی را نیز انجام می دهند. مانیکور ناخن در واقع می تواند به شما کمک کند تا ناخن های یکدست، زیبا و هماهنگ داشته باشید.

مانیکور روسی چیست؟

مانیکور روسی روشی مبتنی بر سبک اروپایی است. در مانیکور خشک از سوهان‌های برقی و سر سوهان مانیکور روسی به‌جای روش‌هایی مانند خیساندن ناخن در آب، قیچی‌های کوتیکول و عقب برنده کوتیکول‌ها استفاده می‌شود. شما حداقل باید یک ساعت و نیم زمان را به مانیکور ناخن روسی اختصاص دهید این در حالی است که برای مانیکور سنتی فقط 45 دقیقه زمان نیاز دارید.

در مانیکور روسی ناخن‌کار از یک فیلر برقی با سری ظریف برای برداشتن کوتیکول اضافی زیر بستر ناخن استفاده می‌کند. این ابزار پوست اضافی اطراف بستر ناخن را از بین می برد. این کار نه تنها برای ناخن شما مضر نیست بلکه باعث لایه برداری و شادابی آن نیز می‌شود.

مانیکور خشک یک روش کاملاً بی‌عیب و نقص است و از ماندگاری بالایی برخوردار است. شما فقط یک‌بار در ماه باید برای ترمیم ناخن‌ها و مانیکور مجدد به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید. هرچند که قیمت مانیکور خشک از مانیکور سنتی بیشتر است اما با توجه به دلایل و توضیحات گفته‌شده روش بسیار مناسبی است که به شما این امکان را می‌دهد تا همیشه ناخن‌هایی زیبا و آراسته داشته باشید.

ناخن مانیکور شده

در مانیکور روسی از چه لوازم و ابزارهایی استفاده می‌شود؟

چیزی که مانیکور روسی را از سایر روشهای مانیکور خشک متمایز می کند، استفاده از ابزار ویژه است. از جمله لوازم مورد نیاز برای اجرای مانیکور روسی که در قسمت پیشین نیز تاحدودی اشاره کردیم، می توان موارد زیر را نام برد:

  • سوهان برقی

  • انواع سرسوهان های شنی میخی، توپی و مخروطی

  • سوهان دستی با دندانه های نرم

  • پوشر ناخن

  • روغن گیاهی برای سلامت کوتیکول

نکته مهم! لازم است پیش از تهیه لوازم مورد نیاز برای مانیکور روسی در خصوص انواع سوهان برقی و سرسوهان های مختلف نیز تحقیق کنید تا بهترین گزینه ها را برای اجرای آن در منزل تهیه کنید. برای دریافت این نکات برای خرید لوازم می توانید از متخصصین و ناخنکاران حرفه ای مشورت بگیرید!

مراحل انجام مانیکور روسی

مرحله اول: اگر شما لاک ژل داشته باشید یا از قبل ناخن کاشته باشید، ناخن کار آن‌ها را از روی ناخنتان برمی‌دارد.

مرحله دوم: با استفاده از سر سوهان مانیکور ناخن روسی کوتیکول‌های اضافی را از روی صفحه ناخن و اطراف آن برمی‌دارد.

مرحله سوم: کل ناخن را با استفاده از سر سوهان مناسب تمیز می‌کند.

مرحله چهارم: با توجه به سلیقه و انتخاب مشتری شکل و مدل ناخن طراحی می‌شود.

مرحله پنجم: ناخن‌ها را لاک می‌زنند و طراحی ناخن انجام می‌شود.

مرحله آخر: ناخن‌ها را در دستگاه UV قرار می‌دهند تا به‌طور کامل خشک شوند.

هر مرحله حدوداً 15 تا 20 دقیقه زمان می‌برد

مانیکور کردن

آیا مانیکور روسی خطرناک است؟

اگر مانیکور روسی به دست یک فرد غیرحرفه ای انجام شود بله. خطرناک است. این یک مانیکور و پدیکور بسیار تخصصی است و فقط افراد حرفه ای می توانند آن را انجام دهند. زیرا نیاز به استفاده دقیق از سوهان های برقی توسط یک تکنسین ناخن دارد که آموزش های تخصصی و حرفه ای دیده است.

مزایای مانیکور روسی چیست؟

مانیکور روسی بدون شک عالی است. این نوع مانیکور برای کاشت ناخن پا و دست کاربرد دارد و می تواند ناخن های شما را درخشان تر کرده و رشد آن ها را بهبود بخشد. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای این روش مانیکور، ماندگاری بالای آن است. در واقع شما می توانید به مدت 4 هفته ناخن های مرتب و براقی داشته باشید و پس از این مدت به ناخن کار خود مراجعه کنید. بطورکلی از مزایای مانیکور روسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرم‌دهی به ناخن

  • مرتب کردن کوتیکول ناخن

  • از بین بردن پوست‌های اضافی اطراف ناخن

  • تقویت ناخن

  • جلوگیری از ایجاد زخم

تفاوت مانیکور روسی و معمولی

مترین سوالی که در ذهن بسیاری از افراد نقش می بندد، این است که چه تفاوت هایی بین این دو مانیکور وجود داشته و اینکه کدام یک بهتر از دیگری است؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که مانیکور ناخن اگر به صورت معمولی و ساده انجام شود وقت گیر است ولی مانیکور روسی وقت گیر نبوده و برای افرادی که عجله دارند مناسب تر بوده است. از طرفی مانیکور روسی برای افرادی که کاشت ناخن انجام می دهند مناسب تر بوده و تمیزی زیادی را به اطراف ناخن های آن ها می دهد. اکنون این سوال ایجاد می شود پس مانیکور معمولی ناخن برای چه چیزی مناسب است؟ این مانیکور برای افرادی که به سالن های خدمات ناخن نمی روند، مناسب تر است. این افراد کارهای مربوط به ناخن خود را در خانه انجام می دهند از این رو بهتر است از مانیکور ناخن در خانه استفاده کنند. در این میان برخی دیگر از افراد هستند که به هیچ عنوان از کاشت ناخن استفاده نمی کنند. از این رو بهتر است که این افراد از مانیکور معمولی ناخن استفاده نمایند.

ابزار مانیکور

مانیکور کمبی چیست؟

همان‌طور که تا اینجا گفته شد مانیکور روسی یا مانیکور خشک مراحلی مشخص دارد که برای همه به طور یکسان انجام می‌شود. اما اگر مشتری شرایط خاصی داشت چه می‌شود؟ تفاوت مانیکور روسی و کمبی چیست؟ اگر از هر نوع مانیکور یک قسمتی موردپسند مشتری بود آیا امکان ترکیب مراحل مانیکور‌های مختلف وجود دارد؟ برای این منظور برخی سالن‌ها گزینه‌ای به نام مانیکور کمبی را برای مشتری روی میز می‌گذارند که اجازه دهید به تعریف و بررسی آن بپردازیم.

در مانیکور کمبی ابتدا از مشتری مشاوره گرفته می‌شود که چه چیزهایی را مدنظر دارد؟ حساسیت خاصی به مواد مختلف دارد؟ آیا کوتیکول‌های حساس و پوست حساسی دارد؟ عفونت و تحریک ناخن را تابه‌حال تجربه کرده است؟ مانیکور کمبی درواقع نوعی از مانیکور است که در آن تکنیک‌های مختلف با هم ترکیب می‌شود تا هرآنچه مدنظر و مناسب مشتری است ارائه داده شود. واژه کمبی از کلمه “compination” که به معنای ترکیب کردن است می‌آید. در مانیکور کمبی همان‌طور که از اسم آن هم پیداست تلاش شده تا از مانیکورهای مختلف بهترین تکنیک‌ها گلچین شود تا بهترین مانیکور شخصی‌سازی‌شده تحویل مشتری داده شود. در آموزش مانیکور کمبی، مراحل مانیکور روسی مدنظر قرار داده می‌شود با این تفاوت که تمام انتظارات و حساسیت‌های مشتری هم لحاظ می‌شود و در صورت نیاز از تکنیک‌های دیگر هم استفاده می‌شود.

مانیکور روسی چه زمانی به تمدید نیاز دارد؟

انجام مانیکور روسی و تکرار آن بیشتر به میزان رشد ناخن ها بستگی دارد اما به طور معمول بهتر است ماهیانه انجام شود تا همواره ناخن هایی سالم، زیبا و مرتب داشته باشید. البته بهتر است همانند سایر انواع مانیکورها و یا کاشت و ژلیش ناخن هر از چندگاهی به ناخن های خود استراحت نیز بدهید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

سخن پایانی

ناخن های مرتب و خوش فرم می تواند دستان شما را زیباتر نشان دهد. مانیکور روشی است که به شما کمک می کند ناخن های خود را زیبا، خوش فرم، تمیز و مرتب کنید. مانیکور روسی هم یکی از انواع مانیکور است که به صورت خشک انجام می شود و در آن با ابزار و سوهان برقی سر و کار داریم. برای انجام آن باید مهارت و ابزار مخصوصی داشته باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما