همه چیز در مورد فرنچ ناخن+آموزش فرنچ ناخن در خانه

انتشار 14 مرداد 1401
مطالعه 9 دقیقه

طوطیا:تاریخچه محبوبیت فرنچ ناخن در صنعت مد به سال 1920 میلادی بر‌می‌گردد. آن زمان که داشتن ناخن‌های آراسته و شیک، به کشیدن خطوط ظریف و سفید رنگ فرنچ وابسته بود. اگر بخواهیم کلاسیک‌ترین و شیک‌ترین هنر دیزاین ناخن را در تمام دوران‌ها انتخاب کنیم، فرنچ ناخن اولین چیزی است که به ذهن اکثر ما می‌رسد.با ما همراه باشید تا این روش ساده و زیبا را بررسی کنیم.

همه چیز در مورد فرنچ ناخن+آموزش فرنچ ناخن در خانه

نگاهی کوتاه به تاریخچه فرنچ ناخن

فرنچ در واقع یک کلمه فرانسوی است که اصل آن فرنچ مانیکور به معنای زیبایی یا طراحی ناخن‌های دست و پا می‌باشد. از لحاظ تاریخی، بسیاری معتقدند که فرنچ مانیکور اولین بار در قرن نوزدهم و در فرانسه استفاده شده است. اما این موضوع بسیار جای بحث دارد و بسیاری نیز با آن مخالف هستند. مخالفان معتقدند فرنچ مانیکور فرانسوی نه در فرانسه ایجاد شده است و نه توسط یک تبعه فرانسوی. به باور این گروه، فرنچ در واقع اختراع یک آمریکایی بود. بر این اساس، اولین‌بار در اواخر سال 1978 جف پینک، بنیانگذار برند اورلی، فرنچ مانیکور را ابداع کرد. سپس توسط مکس فاکتور، پدر لوازم آرایشی مدرن پاریس، به کار گرفته شد. برخی دیگر حتی می‌گویند فرنچ، اولین بار در اواخر دهه 1800 نیز دیده شده است. البته این موضوع که مانیکور فرانسوی در چه زمانی و در کجا معرفی شد، چندان مهم نیست. چیزی که وجود دارد این است که در قرن نوزدهم، این تکنیک به یکباره رواج زیادی پیدا کرد. بعد از آن، تعدادی از سالن‌های ناخن فرانسوی از فرنچ جهت تکمیل زیبایی زنان استفاده کردند. این آغازی برای استفاده از فرنچ مانیکور در کشورهای دیگر همچون آمریکا بود

رواج پیدا کردن فرنچ ناخن

بر این اساس بازیگران زن آمریکایی از جمله مهمترین گروه‌هایی بودند که از فرنچ ناخن استقبال و از آن استفاده کردند. اما به تدریج علاوه بر بازیگران و یا افراد مشهور، زنان عادی نیزبه این تکنیک علاقه نشان دادند و به تقلید از افراد مشهور فرنچ ناخن را انجام دادند. این روند تا دهه 1930 ادامه یافت. تا جایی که بسیاری از زنان، فرنچ مانیکور را به عنوان بخشی از زیبایی مورد استفاده قرار دادند. اما در اواخر این دهه و آغاز جنگ جهانی دوم، زنان به دلایل مشکلات اقتصادی شروع به یادگیری فرنچ مانیکور و انجام آن در خانه‌های خود کردند.

در نهایت، این روش زیبایی ناخن به دلیل سادگی و این‌که متعلق به یک بازه زمانی کوتاه نبود، در بسیاری از کشورها نیز رواج یافت و به بخش مهمی از زیبایی ناخن‌ها تبدیل شد. هر چند بعدها علاوه بر فرنچ، سایر روش‌های زیبایی برای ناخن نیز به کار گرفته شد. البته اهمیت فرنچ ناخن تنها به بعد زیبایی آن محدود نمی‌شود، بلکه از نظر اشتغال و درآمدزایی نیز جایگاه خاصی در بسیاری از کشورها پیدا کرده است. در هر صورت حالا که تا حدودی با تاریخچه فرنچ ناخن آشنا شدید بد نیست بدانید که اصلا فرنچ ناخن چیست.

فرنچ ناخن چیست و چه کاربردی دارد ؟

بیشتر ما همیشه به دنبال خلق طرح و رنگ‌های جدیدی از طراحی ناخن هستیم. اما فرنچ با ظاهر کلاسیک و مینیمالش، انتخابی ابدی و جذاب برای همه موقعیت‌هاست. از قرارهای رسمی و کاری تا مهمانی‌های مجلل و باشکوه، فرنچ ناخن، انتخابی هوشمندانه و فوق‌العاده است.

شاید در وهله اول رسم خطوط فرنچ در لبه ناخن‌ها کار سختی به نظر برسد. اما نگران نباشید، در تمام این سالها، روش‌های بسیار راحت و دردسترسی برای فرنچ ناخن به وجود آمده است. حتی نخستین تلاش‌های شما برای فرنچ ناخن‌هایتان ممکن است با شکست روبرو شود. اما تسلیم نشوید. با چند بار تکرار و تمرین روش مخصوص فرنچ ناخن‌هایتان را کشف می‌کنید. برای آشنایی با اصول اولیه فرنچ ناخن و ترفندهای راحت آن، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

دست

اصول اولیه فرنچ ناخن

ناخن‌ها به خودی خود آماده پذیرش مواد لاک و طراحی ناخن نیستند. به همین دلیل، قبل از اقدام به استفاده از هرگونه لاک و مواد طراحی بر سطح ناخن‌ها، باید آنها را تمیز و آماده کنید.

ناخن‌هایتان را تمیز کنید

قبل از هرکاری برای فرنچ ناخن هایتان، لازم است آنها را تمیز کنید. برای این کار لاک قبلی خود را کاملا پاک کنید. با مواد شوینده دستانتان را بشویید.
در آخرین مرحله با استفاده از پد الکی، سطح ناخن‌ها را از چربی و آلودگی احتمالی تمیز کنید. وجود چربی بر سطح ناخن‌ها، باعث کاهش عمر لاک و لب پر شدن آنها می‌شود.

به ناخن‌هایتان شکل دهید

فرنچ، برای هر شکل و حالتی از ناخن زیبایی خاصی به دنبال دارد. حتی بلند و کوتاه بودن ناخن هم نمی‌تواند مانعی برای فرنچ کردن آنها باشد.
با استفاده از سوهان مخصوص، ناخن‌هایتان را حالت دهید و به شکل دلخواه در آورید. در آخر لبه‌های ناخن را کاملا صاف کنید تا خطوط فرنچ شما مرتب و یکدست شوند. اگر می‌خواهید تمام اصول فرنچ ناخن را رعایت کنید، خوب است بدانید شکل اصولی و کلاسیک فرنچ، ناخن‌هایی با بلندی متوسط و سر مربعی شکل است.

سطح ناخن‌هایتان را بخراشید

خراش دادن سطح ناخن با استفاده از سوهان بافت درشت، یکی از ترفندهای مهم داشتن لاک با دوام است. برای این کار، سوهان را به آرامی روی سطح ناخن‌ها بکشید تا بافت روی ناخن محو شود.

کوتیکول ناخن را عقب بزنید

برای شروع، ناخن‌هایتان را در ظرفی از آب ولرم قرار دهید و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. سپس دستانتان را خارج کرده و خشک کنید. مقداری کرم مرطوب کننده و آبرسان به دستتان بمالید و روی ناخن‌ها ماساژ دهید.
این کار باعث نرم شدن کوتیکول‌های ناخن می‌شود و کار شما را راحت‌تر می‌کند. حالا با استفاده از عقب زن یا سر سوهان، کوتیکول‌ها را به سمت عقب هدایت کنید.

از بیس لاک استفاده کنید

بعد از عقب زدن کوتیکول‌ها، یکبار دیگر دستانتان را بشویید. سپس با استفاده از پد الکی چربی اضافه سطح ناخن را تمیز کنید. براش لاک را به مواد بیس لاک آغشته کنید و از قسمت پایین ناخن، به صورت یکدست، براش را به سمت بالا هدایت کنید. در این مرحله دقت کنید که تمام سطح ناخن را به بیس لاک آغشته کنید.وجود بیس لاک به عنوان پایه، باعث یکدست شدن سطح ناهموار ناخن‌ها می‌شود. همچنین طول عمر لاک را روی سطح ناخن افزایش داده و از زرد شدن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند. خوب است بدانید بیس لاک تعداد دفعات ترمیم دیزاین ناخن را به حداقل می‌رساند.

لاک زمینه را استفاده کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید بیس لاک روی ناخن‌ها کاملا خشک شده است، نوبت به استفاده از لاک زمینه می‌رسد. لاک زمینه مورد استفاده در فرنچ ناخن، معمولا رنگ‌های نود، بژ، صورتی بسیار کمرنگ و تناژهای کرم رنگ است. با توجه به استایل و رنگ پوستتان، رنگ زمینه را انتخاب کنید؛ براش را به لاک آغشته کرده و به صورت یکدست روی ناخن‌هایتان بزنید.

آموزش فرنچ ناخن

تکنیک های فرنچ ناخن

بعد از خشک شدن کامل لاک زمینه، نوبت به فرنچ ناخن می‌رسد. همانطور که پیش‌تر گفته شد، برای فرنچ کردن ناخن‌ها ترفندهای سریع و ساده بسیاری وجود دارد.

تکنیک نوار چسب

 • برای استفاده از این تکنیک، تکه‌ای چسب کاغذی را به اندازه ناخن‌هایتان با استفاده از قیچی ببرید.

 • حالا نوار چسب‌ها را در فاصله دلخواهتان از قسمت بالای ناخن‌ها قرار دهید.

 • دقت کنید که هرچه فاصله نوار چسب با قسمت بالایی ناخن بیشتر باشد، فرنچ شما پهن‌تر و هرچه این فاصله کمتر باشد فرنچ، ظریف‌تر می‌شود.

 • در آخر قلموی خود را به لاک فرنچ آغشته کنید و به قسمت بالای ناخن‌ها بزنید.

فرنچ ناخن

تکنیک بادکنک یا پد سیلیکونی کرم پودر

در این روش، تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد بادکنک کوچک و لاک فرنچ است.

 • برای شروع بادکنک را به مقدار کمی باد کنید.

 • سپس لاک فرنچ را به قسمت کوچکی از سطح بادکنک بمالید.

 • سر ناخن‌ها را بنابر ضخامت دلخواهتان برای فرنچ، به سطح بادکنک فشار دهید.

 • هرچه فشار وارد بیشتر باشد، ضخامت فرنچ بیشتر است و بالعکس.

 • به جای بادکنک، می‌توانید از لایه سیلیکونی مهر ناخن یا پد کرم پودر نیز استفاده کنید.

تکنیک برچسب فرنچ

در این تکنیک، با تهیه پک برچسب فرنچ، می‌توانید به راحتی ناخن‌هایتان را فرنچ کنید.

 • برای این کار کافی است برچسب‌ها را با توجه به ضخامت دلخواهتان روی ناخن بچسبانید.

 • با استفاده از موچین، برچسب را روی ناخن فیکس کنید و مطمئن شوید هیچ منفذ و حبابی وجود نداشته باشد.

 • سپس لاک فرنچ را به قسمت بالای برچسب و روی نوک ناخن‌هایتان بزنید.

 • برای داشتن فرنچ ظریف و مرتب، صبر کنید لاک فرنچ کاملا خشک شود، سپس برچسب‌ها را جدا کنید.

فرنچ ناخن

تکنیک لاک طراحی

استفاده از لاک طراحی به جای لاک فرنچ، می‌تواند کارتان را بسیار راحت کند.

 • لاک طراحی، قلم موی بسیار ظریف و کوچکی دارد و کنترل کردن آن راحت‌تر از براش لاک فرنچ است.همچنین ظرافت بیشتری نیز به همراه دارد.

 • نقطه ضعف این روش، ماندگاری و مقاومت کمتر لاک طراحی نسبت به لاک مخصوص فرنچ بر سطح ناخن‌هاست.

استفاده دوباره از بیس لاک

در مرحله آخر، برای محافظت از لایه لاک فرنچ در بالای ناخن، لازم است یک بار دیگر از بیس لاک استفاده کنید. در این مرحله می‌توانید برق ناخن یا تقویت کننده‌های براق کراتینی را نیز جایگزین نمایید. این مرحله تاثیر بسیاری بر افزایش طول عمر مانیکور و طراحی ناخن‌هایتان دارد.

نحوه افزایش ماندگاری فرنچ ناخن چیست؟

مانند هر مانیکور دیگری، اگر برای شروع از یک بسترسازی مناسب استفاده کنید، بیشترین بهره را از مانیکور فرانسوی خواهید برد. همچنین از هر چیزی که ممکن است باعث خرد شدن ناخن شود (جویدن ناخن، شستشو با آب داغ، مواد شیمیایی و غیره) اجتناب کنید و فراموش نکنید که مانیکور خود را ببندید، یا بهتر است برای محافظت در برابر آسیب، اطراف نوک ناخن را نیز رنگ کنید.

آیا فرنچ ناخن گرد جذاب است؟

فرنچ یکی از مدل های طراحی ناخن است که با اغلب فرم های ناخن هماهنگی دارد. اما بهترین فرم های ناخن برای انجام فرنچ، مدل های بادامی و مربع هستند.

انواع مدل فرنچ ناخن کدام هستند؟

پرطرفدارترین مدل فرنچ ناخن، کلاسیک است که در آن لاک پایه به رنگ طبیعی بوده و نوک ناخن ها سفید هستند. مدل های جدیدتری از فرنچ ناخن نیز امروزه رایج شده اند که از جمله آنها می توان به فرنچ رنگی اشاره کرد. در این روش باید نوک ناخن ها را به رنگ های دلخواه رنگ کرد.

قیمت فرنچ ناخن چقدر است؟

قیمت فرنچ ناخن با توجه به این که قصد داشته باشید از لاک معمولی استفاده کنید یا لاک ژل، متغیر است. همچنین، اگر بخواهید در طراحی ناخن فرنچ خود از اکسسوری های مختلف مثل مروارید و سنگ هم استفاده کنید یا یکی از ناخن های خود را مدل دیگری طراحی کنید، قیمت آن متفاوت خواهد بود

نکته پایانی

بخش مهمی از طراحی ناخن‌ها به مهارت فرنچ‌کاران بستگی دارد. حتی فرم ناخن‌های شما نیز ممکن است بر روند زیبایی تاثیر داشته باشد؛ اما توجه به یک نکته نیز ضروری است و آن استفاده از موارد آرایشی و طراحی باکیفیت است. شما هر چقدر هم که ماهر باشید، اگر از مواد خوب و باکیفیت استفاده نکنید، نمی‌توانید به نتیجه مطلوب برسید. حتی در مواردی ممکن است سلامتی ناخن‌ها را با مشکل مواجه سازید. پس اگر در کار فرنچ مانیکور فعالیت دارید حتما به این نکته توجه داشته باشید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما