بهترین خط چشم برای پلک افتاده

انتشار 11 مرداد 1401
مطالعه 6 دقیقه

طوطیا: اگر دارای پلک افتاده هستید به هیچ عنوان اعتماد به نفس خود را از دست ندهید فقط کافیست با روش‌های درست و اصولی خط چشم زدن به خوبی آگاه باشید و همیشه از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع خط چشم استفاده کنید.ما در این مقاله سعی داریم تا بهترین مدل خط چشم برای پلک‌های افتاده را به شما آموزش دهیم.

بهترین خط چشم برای پلک افتاده

برای بانوانی با پلک افتاده و چشم پف‌دار، آرایش و میکاپ حرفه‌ای چشم، همیشه چالشی بزرگ محسوب می‌شود. بسیاری از این بانوان گمان می‌کنند که میکاپ، نه تنها باعث زیبایی چشم نشده بلکه پف و افتادگی پلک را هم بیشتر نشان می‌دهد. اغلب افراد تنها راه زیبایی چشمان پف‌دار و پلک افتاده را در جراحی پلاستیک می‌بینند. در حالیکه نیازی به عمل‌های ریسکی نبوده و برای داشتن چشمانی گیرا، فقط باید اصول حرفه‌ای آرایش پلک افتاده و پف دار را یاد بگیرند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به شما، آرایش خط چشم برای پلک افتاده و پف‌دار را آموزش دهیم.

افتادگی پلک

افتادگی پلک یکی از مشکلات زیبایی و بینایی قابل درمان در سطح جهان است.افتادگی پلک بالا تا زمانی که تماسی با مردمک چشم نداشته باشد و در میدان بینایی فرد اختلال ایجاد نکرده باشد نیاز به جراحی ندارد اما زمانی که افتادگی پلک شدید باشد و بخشی یا تمامی مردمک را بپوشاند نیاز به درمان و جراحی دارد.پلک‌های شما در اصل حاصل شکل‌گیری دو چین بر روی نازک‌‌ترین پوست بدن شما هستند. آن‌ها از چشمان شما در برابر خشکی، ورود اجسام خارجی و فشار بیش‌ازحد محافظت می‌کنند و در هنگام خواب با توزیع یکنواخت اشک کمک می‌کند تا چشم‌ها مرطوب بمانند.

بااین‌وجود، گاهی ممکن است پلک‌ها شل و آویزان شوند. افتادگی پلک چشم که به آن پتوز، بلفاروپتوز یا بلفاروپتوزیس (Blepharoptosis) نیز گفته می‌شود، ممکن است به دلیل ژنتیک، ضربه، افزایش سن یا اختلالات پزشکی مختلف ایجاد شود.این وضعیت درصورتی‌که یک چشم را تحت تأثیر قرار دهد، پتوز یک‌طرفه و هنگامی‌که بر هر دو چشم تأثیر بگذارد، پتوز دوطرفه نامیده می‌شود. در موارد شدیدتر این شرایط می‌تواند منجر به مشکلات بینایی، زیبایی و یا مشکلات سلامتی دیگر شود.افتادگی پلک در مواردی مانند پتوز مادرزادی از بدو تولد وجود دارد. اما گاهی به‌‎عنوان پتوز اکتسابی بعدا ایجاد می‌شود و می‌تواند دائمی باشد و یا به‌صورت مقطعی بروز کند. گاهی افتادگی پلک یک مشکل جداگانه است که بدون تأثیر بر بینایی یا سلامتی فقط ظاهر فرد را تغییر می‌دهد.اما اگر این مشکل در طی چند روز یا چند ساعت ناگهانی ایجاد شد، به احتمال زیاد نشان‌دهنده یک مشکل جدی پزشکی است و باید در اولین فرصت برای بررسی وجود یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری چشمی به پزشک مراجعه کنید. خوشبختانه در اکثر موارد، این بیماری چه به‌صورت طبیعی و چه با مداخله پزشکی برطرف خواهد شد.

ترفندهای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

قبل از خرید خط چشم پلک افتاده برای آرایش چشم‌هایی که پلک افتاده دارند؛ باید علاوه بر بررسی مشخصات محصول به فرم چشم‌ها هم دقت کنید. دانستن فرم چشم، انتخاب نوع خط چشم مناسب را برای شما بدون مشکل می‌کند. نکات زیر را به هنگام آرایش چشم خود فراموش نکنید:

از پرایمر استفاده کنید

میکاپ آرایش چشم پلک افتاده خود را با یک پرایمر باکیفیت آغاز کنید. پرایمر به خوبی می‌تواند پوست نواحی پشت پلک را نرم کند تا خط چشم شما زیباتر دیده شود.

از سایه چشم کمک بگیرید

برای اضافه کردن کمی بُعد و عمق به پلک‌های افتاده خود، به سراغ پالت سایه‌ای که حداقل سه رنگ مناسب دارد، بروید. برای مثال در ابتدا سایه نودی روی بالای پلک خود تا خط ابرو ابکشید؛ زیرا پلک افتاده چشم را بالاتر از جایی که هست، نشان می‌دهد. برای مرحله دوم، سایه رنگ متوسط و سپس از رنگ تیره کمک بگیرید.

روی گوشه بیرونی چشم متمرکز شوید

برای کشیدن خط چشمی ساده، ابتدا از گوشه داخلی چشم شروع کنید، حدود دو سوم طول پلک بالایی(روی خط مژه) را طی کنید. با ادامه ندادن این خطوط، گردی چشم‌هایتان کمک می‌کند تا میزان افتادگی پلک شما کمتر به نظر برسد. استفاده از خط چشم یا سایه چشم تیره روی گوشه بیرونی چشم، اندازه چشم‌هایتان را بازتر و درشت‌تر نشان می‌دهد. این ترفند به بهتر دیده شدن خط چشم کشیده روی پلک‌هایتان نیز کمک می‌کند. اگر دوست دارید که خط چشم خود را کامل کنید، پیشنهاد می‌کنیم که خط چشم گربه‌ای یا بالدار را امتحان کنید تا چشم‌هایتان به طور کلی متعادل‌تر دیده شوند.

روی پلک پایینی خود از رنگ سفید بزنید

آیا عادت به استفاده از مداد سفید چشم دارید؟ برای کمتر دیده شدن افتادگی پلک، می‌توانید خط چشم سفید داخل پلک پایینی چشم‌هایتان بزنید.

تاثیر ریمل

نقش ریمل در زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان دست کم نگیرید. چند لایه ریمل را روی سمت بیرونی مژه‌هایتان بمالید تا چشم‌هایتان بیشتر جلوه کند و بازتر دیده شوند.

چشم

بهترین خط چشم برای پلک‌های افتاده چیست؟

یکی از مشکلاتی که خانم‌های با پلک افتاده بعد از کشیدن خط چشم دارند، این است که اثر خطوط کشیده شده بعد از گذشت مدت زمانی روی استخوان ابروهایشان نقش می‌بندد. به همین خاطر، محصولی برای پلک افتاده مناسب است که سفت و سخت سر جای خود باقی بماند. خط چشم‌های ضد آب و ضدلک که هرگز پخش و محو نمی‌شوند؛ کاملا برای شما کارآیی دارند. معیار دومی که باید به آن اهمیت دهید، این است که خط چشم انتخابی باید سریع خشک شود. البته شما هم باید صبوری به خرج دهید. بعد از این که روی یکی از پلک‌های خود خط چشم کشیدید، چشم خود را بسته نگه دارید تا خطوط مورد نظر خشک شوند. سپس، برای کشیدن خط چشم با همین روال روی پلک دوم خود اقدام کنید.

انواع خط چشم مناسب پلک افتاده

دو نوع خط چشم مخصوص چشم های پف دار و ملک افتاده وجود دارد:

خط چشم بالدار مناسب پلک افتاده

مداد یا خط چشم مورد نظر خود را بردارید و از انتهای حدقه چشم به سمت بالا (به هر اندازه‌ای که می‌خواهید، کوتاه یا بلند) بکشید و مثلث ظریفی درست کنید. بعد از انتهای خطی که کشیده‌اید از بالای پلک روی خط مژه را تا قسمت داخلی چشم حرکت کنید. بعد اتمام مرحله قبل، به قسمت بال برگردید و ناحیه مثلثی بال را پر کنید. سپس، خط چشم کشیده شده بالای پلک چشم را کامل کنید.

صورت زن

خط چشم گربه‌ای مناسب پلک افتاده

خط باریکی از قسمت داخلی چشم به سمت گوشه چشم بکشید. بعد خط دیگری از گوشه چشم به سمت بالا رسم کنید. با ادامه این دو خطوط سعی کنید آنها را به هم تلاقی دهید و طبق شکل زیر به هم وصل کنید. در آخر، خطوط کشیده شده را پر کنید.

تاثیر ابروها بر روی آرایش چشم پف‌دار و پلک افتاده

دم ابروها را موقع اصلاح بلند و به سمت پایین اصلاح نکنید. دم بلند ابروها باعث افتاده‌تر به نظر رسیدن پلک‌ها می‌شود. از کوتاه‌تر کردن بیش از اندازه ابروها هم پرهیز کنید.

ابروها را پر کنید

پر کردن ابرو‌ها با استفاده از سایه یا ژل ابرو به طور مناسب باعث کشیده به نظر رسیدن چشم‌ها می‌شود. برای پر کردن ابروها ابتدا آنها را به طرف پایین شانه کنید تا نقاط مناسب پر کردن ابروها را پیدا کنید . سپس با استفاده از یک قلموی زاویه‌دار ابروها را هاشور بزنید.
برای پلک‌های افتاده دم ابروها را به طرف پایین نکشید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که دم ابروها با گوشه خارجی چشم‌ها هم راستا باشد.

سخن آخر

فراموش نکنید که هر مدل و شکلی از چشم برای زیبا شدن، میکاپی مخصوص به خود را می‌خواهد. با اینکه آرایش پلک افتاده و پف دار، کمی سخت است اما با دانستن ترفند‌های ساده و انتخاب آرایش درست، می‌توان چهره‌ای جذاب داشت

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما