(فیلم) فتح یک آسمان خراش توسط مرد عنکبوتی با پسرش برای اولین بار

انتشار 10 مهر 1401

طوطیا: آلن رابرت، که مرد عنکبوتی فرانسوی نامیده می‌شود، یکی از بلندترین آسمان‌خراش‌های بارسلون را فتح کرد و برای اولین بار، پسرش او را همراهی کرد.

(فیلم) فتح یک آسمان خراش توسط مرد عنکبوتی با پسرش برای اولین بار

رابرت هنگام آماده شدن برای صعود به رویترز گفت: این بار متفاوت است. پسر من کوهنورد نیست، بنابراین من به نوعی احساس مسئولیت می‌کنم. من می‌دانم که او 34 ساله و پسر بزرگی است، این تصمیم خودش است، اما در نهایت من پدر او هستم.

تماشاگران و پلیس اسپانیا شاهد صعود این مرد 60 ساله و پسرش جولین بودند که از برج 144 متری توره گلوریس بالا رفتند. این برج اداری پوشیده از شیشه که توسط ژان نوول فرانسوی طراحی شده به دلیل نورپردازی‌های شبانه اش مشهور است.

جولین هم قبل از صعود از آسمان‌خراش گفت: من خیلی استرس دارم. هرگز در زندگی ام اینقدر نترسیده بودم. من کار‌های ترسناکی در زندگی انجام داده‌ام، اما هیچ‌وقت برای زندگی‌ام نترسیده‌ام. خوشبختانه پدرم را دارم که با من صحبت می‌کند، من را راهنمایی می‌کند.

این زوج صعود را در کمتر از یک ساعت به پایان رساندند و در بالای برج پلیس با آن‌ها روبرو شدند، اما دستگیر نشدند.

مرد عنکبوتی به ندرت برای صعود از آسمان‌خراش‌ها اجازه می‌گیرد و با دستان خالی، یک جفت کفش کوهنوردی و یک کیسه گچ پودری استفاده می‌کند.

آلن رابرت صعود را در سال 1975 آغاز کرد و در صخره‌های نزدیک زادگاهش والنس در جنوب فرانسه تمرین کرد. او در سال 1977 سنگ نوردی انفرادی را آغاز کرد، از بیش از 150 ساختمان از جمله برج خلیفه دبی - بلندترین ساختمان جهان - برج ایفل و پل گلدن گیت سانفرانسیسکو بالا رفته است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما