(فیلم) فعال شدن آتشفشانی در نزدیکی پایتخت ایسلند

انتشار 14 مرداد 1401

طوطیا: اداره هواشناسی ایسلند روز چهارشنبه 12 مرداد 1401 گزارش داد که یک آتشفشان در کوهستانی در نزدیکی شهر ریکیاویک، پایتخت ایسلند مجددا فعال شده‌است. در ادامه مطلب این ویدئو را می توانید مشاهده کنید، با طوطیا همراه باشید.

(فیلم) فعال شدن آتشفشانی در نزدیکی پایتخت ایسلند

عکس‌ها و تصاویر ویدئویی منتشرشده توسط رسانه‌های خبری محلی فوران گدازه و برخاستن دود از روی یک شکاف در زمین را نشان میدهد و تقریبا همان مکانی است که سال گذشته نیز شاهد فعالیت‌های آتشفشانی بوده‌است.

اداره هواشناسی ایسلند به خبرگزاری رویترز گفت که حالت کد قرمز در روز چهارشنبه اعلام شد تا پرواز هواپیما‌ها بر فراز ناحیه نزدیک آتشفشان ممنوع شود. این درحالی است که بنا به این گزارش شماری بالگرد برای بررسی تحولات به منطقه گسیل می‌شوند.

شبه جزیره موسوم به ریکیانس در جنوب غربی ریکیاویک، ناحیه‌ای است که فوران‌های آتشفشانی و زلزله‌های نسبتاً مداومی را تجربه می‌کند.

در ماه مارس سال گذشته میلادی، فوران آبشار‌هایی از گدازه با مناظری خیره کننده از شکافی در امتداد 500 تا 750 متری که تا سپتامبر 2021 نیز ادامه یافت، هزاران شهروند ایسلندی و گردشگر خارجی را به منطقه جلب کرد.

این درحالی است که در 2010 فوران آتشفشان و انتشار شدیدغبار آتشفشانی از سینه کوهستان پوشیده از یخ ایاف یالایوکول موجب توقف حدود یکصد هزار پرواز شده و صد‌ها تن از ساکنان محلی را از خانه و کاشانه خود راند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
آخرین بازدید های شما